LOKALIZACJA

Jesteśmy zlokalizowani na obszarze wiejskim Dolnego Śląska, naturalnym, czystym, ale często przeoczanym regionie Polski. Jesteśmy tuż przy granicy z Niemcami i Czechami, około 3 godzin drogi do Berlina czy Pragi. Najbliższe od nas lotnisko znajduje się we Wrocławiu, który jest połączony z Bolesławcem autostradą A4, a ta wiedzie prawie prosto do naszych progów.

Tuż za obrzeżami Bolesławca, słynącego z tutejszej ceramiki, jesteśmy zlokalizowani w zacisznej, małej wiosce Łaziska.

PRAWDZIWA POLSKA

Nieskażona i często pomijana. Obecnie jako część Europy, Polska objawiła się jako prawdziwy skarb. Zniewalające scenerie, prastare lasy, niezliczone jeziora, rzeki i bogactwo dzikiej natury- istny raj.

To jest jak podróż w czasie, przez małe wioski ze starymi traktorami będącymi nadal w użyciu, czasem nawet możesz zobaczyć konia ciągnącego pług! Zjedź z popularnych szlaków turystycznych wielkich miast i odkryj stare miasteczka, zamki i niesamowite krajobrazy Dolnego Śląska

MIASTO BOLESŁAWIEC

Znane ze swej ceramiki i nazywane ceramiczną stolicą świata, miasto Bolesławiec przyciąga kupujących z całego świata. Wycieczka do przynajmniej jednego zakładu jest warta zachodu, jeżeli poszukujesz jakiejś małej pamiątki do domu.

Miasto powstało w XII wieku, jest położone nad rzeką Bóbr, na skraju Borów Dolnośląskich. Za Niebieskim Burakiem mamy przepiękną ścieżkę, która wiedzie przez pola do lasów, z całym bogactwem dzikiej natury w postaci starych dębów i piaskowcowych tworów skalnych, które są pozostałością po dawniej działającym tu kamieniołomie, z którego to zaś pochodzą piaskowce Niebieskiego Buraka i innych okolicznych budynków.

Na pobliskich jeziorach z piaszczystymi brzegami oraz rzekach wędkarstwo i pływanie są jednymi z lokalnych rozrywek.

Lokalny Rynek i główny plac z Ratuszem miejskim są również warte odwiedzenia, całość jest wyłożona kobaltową kostką, a w ich obrębie pełno jest sklepów, butików, resteuracji i kawiarni.W każdą trzecią niedzielę miesiąca odbywa się tu giełda staroci i antyków.

JAK DO NAS DOJECHAĆ Z DRESNA

Jesteśmy zlokalizowani we wiosce Łaziska, tuż za Bolesławcem, około 2 km or drogi krajowej nr 4/ 94 z Wrocławia do Zgorzelca.

Z Dresna – przejedź przez granicę w Jędrzychowicach i kieruj się autosrtadą A4/E40 na Wrocław, aż do momentu zjazdu na Bolesławiec (przy zjeździe znak przekieruje Cię na drogę nr 297 na Jelenią Górę i Zieloną Górę). Kieruj się znakiem na Jelenią Górę i Bolesławiec. W Bolesławcu na pierwszym rondzie w mieście jedź w lewo w kierunku Wrocławia drogą nr 94 (trzecim zjazdem z ronda) i na następnym rondzie  pozostań na drodze 94 (drugi wyjazd), następnie z drogi 94 zjedź w miejscowości Kruszyn w pierwszy zjazd w prawo (przy tym skrzyżowaniu zobaczysz drogowskaz na Łaziska i znak Niebieskiego Buraka, jesteśmy oddaleni ok. 2 km od drogi głównej, po lewej stronie jezdni).

JAK DO NAS DOJECHAĆ Z BERLINA

Jesteśmy zlokalizowani we wiosce Łaziska, tuż za Bolesławcem, około 2 km or drogi krajowej nr 4/ 94 z Wrocławia do Zgorzelca.

Z Berlina – przekrocz granicę na przejściu Cottbus/ Olszyna i kieruj się autostradą A18 na Wrocław. Zjedź na A4/E40 (koło Krzyżowej) i naetępnie na drogę wojewódzką nr 297 w kierunku Bolesławca (to także zjazd na Jelenią Górę i Zieloną Górę). Na pierwszym rondzie w mieście jedź w lewo (3 wyjazd z ronda) na Wrocław drogą krajową nr 4/ 94. Na kolejnym rondzie skręć w lewo drugim zjazdem i następnie w Kruszynie kieruj się znakami Niebieskiego Buraka (skręć w pierwszą w prawo i jedź cały czas prosto).

JAK DO NAS DOJECHAĆ Z PRAGI

Jesteśmy zlokalizowani we wiosce Łaziska, tuż za Bolesławcem, około 2 km or drogi krajowej nr 4/ 94 z Wrocławia do Zgorzelca.

Z Pragi – jedź autostradą E65/ 10 i następnie E442/35 z Pragi do Libereca. Potem drogą nr 13 na Frydland, jedź wzdłuż krętej drogi przez górzysty teren i przekrocz granicę czesko- polską w Zawidowie. Kieruj się na Zgorzelec drogą nr 35. Następnie najkrótszą i najprostszą trasą jest autostrada E40/ A4 ze Zgorzelca do Bolesławca. Nie ma bezpośredniego połączenia autostradowego pomiędzy Bolesławcem a Pragą. Ta trasa liczy ok. 220 km i zajmuje mniej więcej 3 godz.

JAK DO NAS DOJECHAĆ Z WROCŁAWIA

Jesteśmy zlokalizowani we wiosce Łaziska, tuż za Bolesławcem, około 2 km or drogi krajowej nr 4/ 94 z Wrocławia do Zgorzelca.

Z Wrocławia– jedź autostradą A4 i skręć na Bolesławiec drogą krajową nr 4/ 94 (k. Krzywej). Dalej cały czas prosto przez ok. 13 km i zjedź w lewo na Łaziska, tam gdzie zobaczysz znak Niebieskiego Buraka. Jesteśmy ok. 2 km od drogi głównej, po lewej stronie.

JAK DO NAS DOJECHAĆ Z BOLESŁAWCA

Z centrum Bolesławca– kieruj się znakami na Wrocław, drogą nr 4/ 94. Po minięciu ostatniego ronda dojedziesz do Kruszyna. Poszukuj znaków Niebieskiego Buraka i kieruj się nimi (na Łaziska).